KURUMSAL ÜRÜNLERİMİZ
  • HVAC Yalıtım Ürünleri
  • Yapı Yalıtım Ürünleri
BAYİLERİMİZ PROJELER BASIN ODASI
  • Güncel Haberler
  • Basında Biz
İNSAN KAYNAKLARI
Haberler Sayfası
ODE YALITIM’DAN ‘EXPRESS’ İLE SEKTÖRDE BİR İLK: MEMBRAN SİPARİŞİ ERTESİ GÜN KAPIDA

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi olan ODE Yalıtım, yalıtım sektöründe bir ilke daha imza atarak, İstanbul’daki iş ortakları için 24 saat içinde teslimat uygulaması başlattı. “ODE Express” adı verilen uygulamayla İstanbul’da saat 16.00’a kadar verilen membran (su yalıtım malzemesi) siparişi, ertesi gün kapılarına teslim edilecek. ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir, yalıtım sektörü için çok iddialı olan bu uygulamayı hayata geçirmekten büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, müşterilerine katma değerli hizmetler sunmaya devam edeceklerini söyledi.

YILIN YATIRIMI ÖDÜLÜ ODE ESKİŞEHİR ÜRETİM TESİSİ'NE
Yalıtım Dergisi'nin bu yıl 15.'sini düzenlediği, yalıtım sektörü başarı ödüllerinde okurlar, yılın yatırımını belirledi. 20 Nisan tarihine kadar oylama yapan okurlar, ODE Eskişehir Üretim Tesisi'ni "Yılın Yatırımı" seçti.
15 ülkeden üreticilerin bir araya geldiği EWA European Waterproofing Association...

ODE Yalıtım; 15 ülkeden üreticilerin bir araya geldiği EWA European Waterproofing Association, Avrupa Su Yalıtım Derneği’ne üye oldu. 

ODE MARKA TEMSİLCİLERİNE SÜRPRİZ ÖDÜLLER
ODE ailesinin iç ve dış paydaşları ile yaptığı bütün iletişim faliyetlerinin aynı çatı altında toplandığı Paydaş Paylaşım Platformu’nun mobil ayağı olan ODESENSİN uygulaması ile ODE Marka Temsilcileri sürpriz hediyeler ile buluşuyor.
ODE SEKTÖRDE BİR İLKE DAHA İMZA ATARAK PAYDAŞLARINA YÖNELİK TÜM ÇALIŞMALARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLADI
Yalıtım sektöründe Türkiye’den çıkan global bir marka olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren ODE Yalıtım, bu doğrultuda sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyor. Sektöründe ürettiği tüm ürünlere Çevresel Ürün Beyanı (Environmental Product Declaration-EPD) belgesini ilk alan, ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu’nu ilk yayınlayan, ISO 27001:2013 belgesi almaya ilk hak kazanan, 2010 yılında TURQUALITY® Destek Programı’na ilk katılan ve 5 yıl gösterdiği başarı ile 2016’da 5 yıl daha programdan yararlanmaya hak kazanan ODE; son olarak paydaşlarına yönelik bir ilki daha hayata geçirdi.
ODE ESKİŞEHİR FABRİKASININ KAPILARINI BAYİLERİNE AÇTI

Yalıtımda dünya markası olma vizyonu doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren ODE, 2017’de üretime başladığı Eskişehir fabrikasında düzenlediği toplantıda 30 bayisi ile bir araya geldi.  Toplantı kapsamında ODE’nin üretimde kullandığı yeni nesil teknolojiler ile ilgili bilgi alan bayiler, 2030 yılı ihtiyaçlarına göre tasarlanan ve alanında Türkiye’nin en modern üretim tesisi olan dev üretim üssünü de yerinde inceleme fırsatı buldu.

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ’NİN YALITIMDAKİ TERCİHİ ODE

Türkiye’nin en büyük projelerinin ısı ve su yalıtımlarında tercih edilen marka olan ODE Yalıtım, tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak 3. Havalimanı’nın ardından Türkiye’nin ilk şehir hastanesi projesi Kayseri Şehir Hastanesi’nin de tercihi oldu. Kayseri Şehir Hastanesi’nin ısı ve su yalıtımını gerçekleştiren ODE Yalıtım, Sağlık Bakanlığı’nın öncelikli olarak yürüttüğü çalışmalar arasında yer alan ve ülke genelinde yapımı devam eden çok sayıda şehir hastanesinin de ısı ve su yalıtımını gerçekleştiriyor. 

ODE ÇALIŞANLARINA SATIŞ VE PAZARLAMADAKİ YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLARI ANLATTI

Yalıtımda dünya markası olma vizyonu doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren ODE, satış ve pazarlama departmanlarında çalışan ekiplerine yönelik düzenlediği eğitim programlarına devam ediyor. Bu kapsamda Eğitim ve Gelişim Programı’nın ikincisini Eskişehir’de gerçekleştiren ODE Yalıtım, çalışanlarına satış becerilerini farklı pazarlama teknikleri ile geliştirecek yenilikçi uygulamaları gösterdi. Eğitim programlarına vsunumlara katılan çalışanlar, satış ve pazarlama konularında ODE’yi ön plana çıkaracak yöntemleri öğrendi.

ODE’DEN SU YALITIMI USTALARINA ÖZEL SEMİNER
Yalıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden ODE, geleneksel hale getirme hedefiyle hayata geçirdiği Usta Seminerleri’nin ilkini Eskişehir’de gerçekleştirdi. İç Anadolu Bölgesi’nin farklı illerinden su yalıtımı konusunda uzmanlaşmış 20 ustayı bir araya getiren seminer kapsamında, su yalıtımı ürünlerinin özellikleri ve kullanım detayları ile ilgili uygulamalı eğitim verildi. ODE Yalıtım Genel Müdürü Ali Türker: “Türkiye’de su yalıtımı konusunda bilinç oluşturma hedefimizde en önemli destekçilerimiz ustalarımız. ODE Usta Seminerleri ile ülkemizin her yerinden ustalarla buluşarak su yalıtımına dikkat çekmeye devam edeceğiz” dedi.
ODE YALITIM’A ISH 2017’DE BÜYÜK İLGİ
Yalıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden ODE, mekanik tesisat sektörünün en önemli fuarı olarak kabul edilen ISH 2017 – Enerji, Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Fuarı’na katıldı. Sektör profesyonellerinin büyük bir ilgiyle takip ettiği ve 1960 yılından bu yana iki yılda bir Frankfurt’ta düzenlenen ISH Fuarı’nda ODE, Isıpan markasıyla ekstrüde polistren esaslı ısı yalıtım malzemesi, ODE Membran markasıyla su yalıtım örtüleri, ODE Starflex markasıyla ısı, ses, ve yangın yalıtımında kullanılan cam yünü ve ODE R-Flex markasıyla da elastomerik kauçuk köpüğü tesisat yalıtım malzemelerini sergiledi. Ürünlerinin bir bölümünü de Avrupa pazarına ihraç eden ODE Yalıtım’ın standı ve ürünleri fuarda büyük ilgi gördü.
3. HAVALİMANI’NIN SU VE MEKANİK YALITIMI ODE’DEN
Eskişehir’de 100 milyon TL’ye mal olacak entegre tesisinin ilk fazında üretime başlayan ODE Yalıtım, Türkiye’nin en büyük projelerinin ısı ve su yalıtımlarında tercih edilen marka olmaya devam ediyor. Tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak 3. Havalimanı ve birçok şehir hastanesi projelerinde ODE Yalıtım ürünleri tercih edildi. 3. Havalimanı’nın su ve mekanik tesisat yalıtımında ODE ürünlerinin kullanılacağını açıklayan ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, ayrıca başta Ankara Bilkent ve Adana şehir hastaneleri olmak üzere birçok büyük projede ODE ürünlerinin tercih edilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.
ODE PAYDAŞ TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

Yalıtımda dünya markası olma vizyonu doğrultusunda her alandaki yatırımlarına ara vermeden devam eden ODE, İstanbul’da düzenlediği toplantıda 20 ülkeden 45 iş ortağıyla bir araya geldi. ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’ın ev sahipliğinde düzenlenen iki günlük Türkiye seyahatinin ilk gününde ODE’nin yabancı misafirleri İstanbul’da Boğaz Turu yaptı, tarihi ve turistik mekanları ziyaret ederek, keyifli bir gün geçirdi. İkinci gün ise ODE’nin Çorlu fabrikasını ziyaret ederek, incelemelerde bulunan yabancı heyet, Radisson Blu Pera Otel’de düzenlenen toplantıda ise ODE’nin 2025 vizyonu hakkında bilgi sahibi oldu. ODE Yalıtım Genel Müdürü Ali Türker’in konuşmasıyla başlayan toplantıda ODE Yalıtım Danışmanı Jan Van Rij ve Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder de birer konuşma yaptı.

ODE Bayileri ile Birlikte Büyüyor.

Yalıtımda dünya markası olma vizyonu doğrultusunda her alandaki yatırımlarına ara vermeden devam eden ODE, bayi ve iş ortaklarının rekabet gücünü artırma hedefiyle hayata geçirdiği Bayi Rekabet Gücü Gelişim Programı ile sektöründe öncü uygulamalara imza atmaya devam ediyor. Profesyonel yönetim danışmanlık şirketleri tarafından yürütülen program kapsamında performans güçleri değerlendirilen ODE bayileri, ihtiyaç alanlarına özel olarak oluşturulan farklı gelişim programlarına katılarak rekabette bir adım öne çıktılar. 3 yıldır devam eden program süresince; 100’ün üzerinde bayi satış personeline eğitimler verilirken, 15 firma sahibine özel gelişim programı, 4 bayiye de özel danışmanlık hizmeti verildi. Program önümüzdeki dönemde, hem yurtiçindeki bayiler hem de ODE’nin yurtdışı iş ortaklarıyla devam edecek. 

ODE, şirket satınalmaları ile büyümeye devam ediyor.

2016’da yatırımlarına devam eden ODE, R-flex üretimindeki İtalyan ortağının tüm hisselerini de satın aldı. 1999 yılında L'ISOLANTE K-FLEX firmasıyla kurduğu ortaklık sonucu Türkiye’yi kauçuk köpüğü ilk tanıştıran ve üretimine ilk başlayan firma olan ODE, 17 yıllık ortaklığının ardından 2016 Mart ayında İtalyan ortağının tüm hisselerini satın alarak R-flex markalı ürünler...

PUSULA’NIN 59. SAYISI ÇIKTI: “ŞİRKETLER GELECEKLERİNİ YÖNETMEYE HAZIR MI?” 

Ülkemizdeki ekonomik faaliyetlerin büyük bir kısmını gerçekleştiren aile şirketleri, ikinci ya da üçüncü kuşağa geçişlerde sorunlar yaşıyor.  Yapılan araştırmalara göre aile şirketlerinin çoğunluğu birinci kuşakta yok oluyor. Üçüncü kuşakta yaşayan aile şirketlerinin sayısı ise oldukça düşük.

ODE, TURQUALITY®’de İkinci 5 Yıla Hak Kazandı
2010 yılında dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı TURQUALITY® Destek Programı’na katılan ilk yalıtım markası olan ODE, sürdürdüğü başarılı çalışmalarıyla 5 yıl daha destek almaya hak kazandı.
Yalıtımın Dünya Liderlerinden ODE’ye 2 Büyük Ödül

Yalıtım sektöründe dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan 10. Global Yalıtım Konferansı’nda sektörünün dünya liderleri tarafından verilen ödüllerde ODE ‘Yılın Yalıtım Firması’, ODE Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ise “Yalıtımda Yılın İşadamı” seçildi.

 

ODE Yalıtım, sektörde bir ilke daha imza attı
Son yıllarda yaptığı yatırımlarla yerel bir güçten, global bir marka olma yolunda hızla ilerleyen ODE Yalıtım, sektöründe öncü çalışmalara ve ilklere imza atmaya devam ediyor.
ODE Yalıtım, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü ile Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

30. Yılını kutlamanın gururunu yaşayan ODE Yalıtım, 2015-2016 Spor Toto Süper Lig sezonunda Türkiye’nin genç ve başarılı futbol kulüplerinden Medipol Başakşehir Futbol Kulübü ile sponsorluk anlaşması imzaladı. 

ODE Yalıtım, 30. Yılında İhracattaki Başarısı ile Ödüle Layık Görüldü


4.000 çeşit yalıtım malzemesini, dünyanın 75 ülkesine ihraç eden ODE, 2014 yılında gösterdiği başarılı ihracat performansıyla İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından ödüle layık görüldü.