Logo

ODE BAYİLERİ İLE BİRLİKTE BÜYÜYOR

Yalıtımda dünya markası olma vizyonu doğrultusunda her alandaki yatırımlarına ara vermeden devam eden ODE, bayi ve iş ortaklarının rekabet gücünü artırma hedefiyle hayata geçirdiği Bayi Rekabet Gücü Gelişim Programı ile sektöründe öncü uygulamalara imza atmaya devam ediyor. Profesyonel yönetim danışmanlık şirketleri tarafından yürütülen program kapsamında performans güçleri değerlendirilen ODE bayileri, ihtiyaç alanlarına özel olarak oluşturulan farklı gelişim programlarına katılarak rekabette bir adım öne çıktılar. 3 yıldır devam eden program süresince; 100’ün üzerinde bayi satış personeline eğitimler verilirken, 15 firma sahibine özel gelişim programı, 4 bayiye de özel danışmanlık hizmeti verildi. Program önümüzdeki dönemde, hem yurtiçindeki bayiler hem de ODE’nin yurtdışı iş ortaklarıyla devam edecek. 

Yalıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden ODE tarafından, global marka olma yolunda bayilerinin rekabet gücünü artırma hedefiyle 3 yıl önce başlatılan Bayi Rekabet Gücü Gelişim Programı devam ediyor. Yönetim danışmanlık şirketleri tarafından yürütülen program kapsamında öncelikle performans güçleri belirlenen ODE bayileri, daha sonra ihtiyaç alanlarına uygun olarak 3 ana başlıkta belirlenen eğitim ve gelişim programlarına katılıyor.  ‘Firma Sahiplerine Özel Eğitim ve Gelişim Programları’,  ‘Bayi Satış ve Pazarlama Ekiplerine Özel Eğitim ve Gelişim Programları’ ile ‘Bayilere Özel Uygulama Projeleri’ başlıkları altında oluşturulan programlardan hem firma sahipleri hem de firma çalışanları yararlanıyor.

Üç yıldır devam eden program kapsamında Türkiye genelinde 100’ün üzerinde bayi satış personeline eğitim verilirken, 15 firma sahibine de özel gelişim programı uygulandı.Programın 2015/2016 dönemi de 4 ildeki 4 ODE bayisinin katılımıyla tamamlandı. Program kapsamında firma sahipleri şirket stratejilerini ve vizyonlarını oluştururken, bayi çalışanları da satış ve pazarlama yetkinliklerini geliştirerek daha kurumsal ve rekabetçi bir firma olma yolunda önemli adımlar attı.  Diğer taraftan ‘Stratejik Yönetim’, ‘İnsan Kaynakları Yönetimi’, ‘Finansal Yönetim’, ‘Satış ve Pazarlama Yönetimi’ konularında hayata geçirilen özel uygulama projeleri sayesinde eğitimde aldıkları bilgileri pekiştirme fırsatı yakaladı.

Bir şirketin global olması için önce kendi ülkesinde güçlü bir marka olması gerektiğinin altını çizen ODE Yalıtım Genel Müdürü Ali Türker: “Bayi ve iş ortaklarımızın rekabet gücünün yüksek olmasını bizim de global arenada daha güçlü durmamız açısından son derece önemsiyoruz. Bu kapsamda çeşitli alanlardaki yatırımlarımızın yanı sıra, Bayi Rekabet Gücü Gelişim Programı adı altında bayilerimize yönelik de bir dizi eğitim ve gelişim programı hayata geçirdik. Bayilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler ile, kurumsallaşma ve rekabetçilik düzeylerini önemli ölçüde artırmayı başardığımızı görüyoruz. ODE olarak, önümüzdeki dönemde özellikle teknik yalıtımda 30 yıllık deneyimimizin sağladığı birikim ile daha da derinleşerek, daha güçlü bayi ve iş ortaklarımız sayesinde dünya çapında ciddi bir güç haline gelmeyi hedefliyoruz” dedi.

ODE bayileri daha rekabetçi hale geldi

ODE Bayi Rekabet Gücü Gelişim Programı’na katılan bayiler;  program sayesinde hem kendi firmalarını daha önemli bir rekabetçi güç haline getirecek bilgilerden yararlanmaktan, hem de kurumsallaşmalarını hızlandırarak ODE’yi global marka olma yolunda desteklemekten memnuniyet  duyduklarını belirttiler.