Logo

ODE SEKTÖRDE BİR İLKE DAHA İMZA ATARAK PAYDAŞLARINA YÖNELİK TÜM ÇALIŞMALARI TEK ÇATI ALTINDA TOPLADI

Yalıtım sektöründe Türkiye’den çıkan global bir marka olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren ODE Yalıtım, bu doğrultuda sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyor. Sektöründe ürettiği tüm ürünlere Çevresel Ürün Beyanı (Environmental Product Declaration-EPD) belgesini ilk alan, ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu’nu ilk yayınlayan, ISO 27001:2013 belgesi almaya ilk hak kazanan, 2010 yılında TURQUALITY® Destek Programı’na ilk katılan ve 5 yıl gösterdiği başarı ile 2016’da 5 yıl daha programdan yararlanmaya hak kazanan ODE; son olarak paydaşlarına yönelik bir ilki daha hayata geçirdi.

Türkiye’nin %100 yerli sermayeli en büyük kuruluşu olarak yenilikçi çalışmaları ile sektöre öncülük eden ODE; bu başarının gerçekleşmesinde önemli role sahip olan paydaşlarını faaliyetlerinin merkezine yerleştiriyor. İç paydaşlarından, yetkili satıcılarından, tedarikçilerinden, uygulamacılarından ve sektör uzmanlarından oluşan yurt içi ve yurtdışındaki tüm paydaşlarına değer yaratma hedefiyle yürüttüğü çalışmaları ‘Paydaş Paylaşım Platformu’ çatısı altında toplayan ODE; yeni dönemde daha kapsamlı eğitimler, seminerler, ziyaretler ve farklı projelerle paydaşlarına ulaşmayı hedefliyor. Sektörde yine bir ilk olan platform aracılığı ile; yalıtım sektöründeki son gelişmeler ile ilgili bilgiler ve en yeni teknolojilerle hayata geçirilen uygulamalar ODE paydaşları ile buluşacak. 2017 yılında toplam 6.000 adamxsaat eğitim veren ODE, 2018 yılında 10.000 adamxsaat eğitim vermeyi planlıyor.

ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan deneyimlerini aktardı

 “Sevgi, zenginlik ve tecrübe paylaştıkça çoğalır” mottosuyla iş hayatındaki deneyimlerini ve gelecek vizyonunu Paydaş Toplantıları’nda iş ortaklarına aktaran ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Orhan Turan, 3 ayrı toplantıda 210 paydaş ile bir araya geldi.

ODE ailesi eğitimlerde buluştu

Su yalıtımı uygulamacılarına özel olarak düzenlenen iki günlük Uygulamacı Seminerleri kapsamında; İç Anadolu, Akdeniz, Ege ve Marmara bölgelerinden 164 su yalıtımı uygulamacısı ile bir araya gelindi. Toplamda 700 adamxsaatsüren iki günlük eğitimlerde, su yalıtımı ürünlerinin özellikleri ve kullanım detayları ile ilgili teknik ve uygulamalı bilgiler paylaşıldı.

Sektör uzmanlarına yönelik Cam Yünü Seminerleri ile 200 paydaş ile bir araya gelindi ve cam yünü ile ilgili son trendler anlatıldı.

ODE’nin iç paydaşlarına yönelik II. Eğitim ve Gelişim Programı 42 katılımcıyla Eskişehir’de gerçekleştirildi.  Üç gün ve toplam 840 adamxsaat süren programa katılan satış ve pazarlama ekipleri, konusunda uzman eğitmenlerden satış becerilerini farklı pazarlama teknikleri ile geliştirecek yenilikçi uygulamaları ve pazarlama süreçlerini iyileştiren yöntemleri dinledi. Grup çalışmaları ve vaka çalışmaları ile uygulamaya yönelik verilen eğitimde, satış ve pazarlamadaki inovasyon süreci de detaylı bir şekilde ele alındı.

 

ODE yurtdışı yetkili satıcıları ve tedarikçilerine 2025 vizyonunu anlattı

ODE, 2017’de yurt dışı yetkili satıcılarını ve tedarikçilerini de unutmadı. Düzenlenen Yurtdışı Yetkili Satıcı Toplantıları’na katılan 28 iş ortağına ODE’nin 2025 vizyonu ve ihracat hedefleri aktarıldı.

Eskişehir’deki dev üretim üssünün kapılarını ilk kez paydaşlarına açtı

ODE’nin 30 yetkili satıcısı Eskişehir fabrikasını ziyaret etti ve fabrikanın faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı. Ayrıca Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği ekibinin, Eskişehir Fabrikası’nı ziyareti kapsamında ODE’nin vizyonu ve hedefleri ile ilgili bilgi paylaşıldı.

Su yalıtımında bilinci artırmak en önemli odak noktası

Su yalıtımının zorunlu hale gelmesiyle su yalıtımı ürünleri konusunda bilincin artacağına ve bunun da yalıtım pazarını pozitif etkileyeceğine inanan ODE, Paydaş Paylaşım Platformu çatısı altında düzenlediği seminerler ve eğitimlerde su yalıtımını odağa almaya devam edecek. Özellikle deprem bölgelerinde koruyucu etkisi olan su yalıtımı; yüzölçümü olarak yüzde 92’sinin, nüfus yoğunluğu olarak da yüzde 95’inin deprem kuşağında bulunduğu Türkiye için hayati önem taşıyor.

Paydaş Paylaşım Platformu 2018’e iddialı bir giriş yapıyor 

Paydaş Paylaşım Platformu çatısı altında gerçekleştirilen etkinlikler, 2018 yılında da hız kesmeden devam edecek. Ayda 2 kez düzenlenecek olan Uygulamacı Seminerlerinin yanı sıra, İzmir Paydaş Toplantısı da 2018’in ilk etkinlikleri arasında yer alıyor. 2018’de ayrıca, yurtdışındaki iş ortaklarına yönelik seminerler de farklı ülkeleri içerecek şekilde genişletilecek.

Platformun Mobil Ayağı ODESENSİN

ODE ailesinin iç ve dış paydaşları ile yaptığı bütün iletişim faaliyetlerinin aynı çatı altından toplandığı Paydaş Paylaşım Platformunun mobil ayağı olan ODESENSİN uygulaması ile ODE de Marka Temsilcileri sürpriz hediyeler ile buluşmaya hazırlanıyor.

ODESENSİN uygulamasını kullanan ODE paydaşları, ODE’nin sosyal medyadaki etkinliklerini anlık olarak takip ederken, sürpriz fırsatlardan da yararlanma şansını elde edecekler.