Logo

ODE, TURQUALITY®’DE İKİNCİ 5 YILA HAK KAZANDI

2010 yılında dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı TURQUALITY® Destek Programı’na katılan ilk yalıtım markası olan ODE, sürdürdüğü başarılı çalışmalarıyla 5 yıl daha destek almaya hak kazandı. 

Son yıllarda yaptığı yatırımlarla yerel bir güçten, global bir marka olma yolunda hızla ilerleyen ODE Yalıtım, 30. yılında gurur veren bir başarıya daha imza attı. 2 Mart 2010 tarihinde TURQUALITY® Destek Programı’na katılan ilk yalıtım markası olan ODE’nin, 5 yıl boyunca sürdürdüğü çalışmalar, Ekonomi Bakanlığı’nca oluşturulan Performans Değerlendirmesi çerçevesinde analiz edilerek, destek sürecinin 5 yıl daha uzatılmasına karar verildi. Ekonomi Bakanlığı’nca yapılan yazılı açıklamada sürecin uzatılmasına etki eden faktörler; program kapsamındaki desteklerden yararlanma seviyesi, satış hacmi, marka gücü, katma değer, markanın finansal gücünde sağlanan artış, markalaşma yol haritasında yer alan projeleri gerçekleştirme seyri ile yıllar itibariyle marka bilinirliğindeki artış olarak sıralandı. 

Orhan Turan: Bu Başarı ODE Ailesi’nin
Globalleşme vizyonu doğrultusunda yatırımlarına ve faaliyetlerine hız verdikleri bir dönemde, Turquality’ye bir 5 yıl daha kabul edilmiş olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten ODE Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “ODE olarak, 5 yıl boyunca TURQUALITY® Destek Programı kapsamında kurumsallaşma, markalaşma ve pazarlama gibi birçok alanda önemli destekler aldık. Son 5 yılda sektörün en hızlı büyüyen firması olarak, yalıtım sektöründe global arenada Türkiye’yi temsil ederken, bir yandan da Türkiye’yi büyütmeye ve marka değerimizi yükseltmeye devam ediyoruz. Bu başarıda, ODE Ailesi’nin katkısı büyüktür. ODE olarak;  kaliteli insan gücümüz, güçlü bayi ağımız ve yeni yatırımlarımızla önümüzdeki 5 yıllık süreçte hep birlikte çok daha büyük başarıları paylaşacağımızdan eminim” dedi.