Logo

ODE YALITIM, 30. YILINDA EUCEB SERTİFİKASI ALMANIN GURURUNU YAŞIYOR

Detaylı AR-GE çalışmaları sonucu elde ettiği ürün segmentasyonlarını geçtiğimiz günlerde katıldığı 38. Yapı Fuarı ile ziyaretçileri buluşturan ve ODE Starflex camyününde gerçekleştirilen Multipack paketleme sistemi büyük ilgi gören ODE,  bu yıl 30. yılını kutlamanın gururuna EUCEB sertifikası almanın mutluluğunu da ekledi. ODE, insan sağlığına zararlı olmadığı ispatlanmış ODE Starflex camyünü ürünlerini; EUCEB Belgeli olarak kullanıcılarının hizmetine sunmaya başladı ve camyününde pazardapazardaki dinamikleri değiştirecek birçok yeniliği hayata geçirdi. 

EUCEB Belgeli Camyünü, kanserojen olmadığı kesin olarak ispat edilmiş elyaflar anlamına geliyor. EUCEB (Mineral Yünler İçin Avrupa Sertifikasyon Kurulu), camyünü ve taşyünü ürünlerin 1272/2008 EC Yönergesi Note Q kriterlerine uygunluğunu, bu kriterleri sürekli olarak sağladığını, bağımsız, nitelikli uzmanlar ve kurumlar tarafından gerçekleştirilen örnekleme ve analiz sonuçları ile izliyor. 

“Geleceği Yalıtır” sloganı ile Türkiye’yi geleceğe taşıyoruz

AR-GE stratejilerinde müşterilerinin talepleri kadar çevreyi ve geleceği de ön plana alarak hareket ettiklerini belirten ODE Genel Müdürü Ali Türker, “ODE, tedarikçi üretici olmanın çok ötesinde sürdürülebilir bir gelecek için son yıllarda özellikle “Verimlilik” konusuna ağırlık vermekte ve bunu üretimindeki yeniliklerle de desteklemeye devam etmektedir. ODE olarak, üretimimizde yaptığımız yenilikler sayesinde pazara dünya kalitesinde ürünler sunmanın yanı sıra doğanın korunmasına da maksimum katkı sağlamış olacağız. Ürünlerimizin insan sağlığına zararlı olmadığının ispatlanmış ve sürekli kontrolünün sağlanmış olması kullanıcılarımız için çok önemli.” dedi. 

ODE, sürdürülebilirlik ve tasarruf alanında öncü bir şirket 

Türkiye’nin birçok alanda tasarrufa ihtiyacı olduğunun altını çizen Türker, ODE olarak kamuoyunda yalıtım ve enerji verimliliği alanında gönüllü öncülük yapmaktan dolayı mutlu olduklarını da sözlerine ekledi. Tüm ürünlerine yönelik olarak segmentasyon ve sertifikalandırma süreçlerinin devam edeceğinin de bilgisini veren Türker; “Geçen yıl camyününde elyaflama yatırımını gerçekleştirdik. Bu yıl içinde de, Çorlu’daki fabrikamızda multipack paketleme alanında yatırım gerçekleştireceğiz. Bu yatırım, cam yününde lojistik olarak aynı hacme %33 daha fazla yükleme, paletle indirme bindirme, dışarıda stoklama ve minimum stok maliyeti imkanı gibi birçok fayda sağlayacak. Ayrıca cam yünü ürününde fırın yenileme sistemi ile kapasite artışı hedefliyoruz.” dedi.