Hizmetlerimiz

ODE Yalıtım BIM Kütüphanesi

Beş modern üretim tesisi, geniş ürün yelpazesi ve uzman personeliyle yalıtım sektörünün öncülerinden olan ODE Yalıtım bir ilke daha imza atmaktadır.

ODE Yalıtım 2020 mottomuz KOD 2020’nin ‘’D’’si ‘’Dijitalleşme’’nin önemli bir adımı olarak teknik yalıtım BIM Kütüphanemizi siz değerli paydaşlarımızın kullanımına sunuyoruz.

Hizmet verdiğimiz inşaat endüstrisinin geleceği olan bütünleşik yaklaşım sistemlerinin hayata geçirilmiş şekli olan BIM (Yapı Bilgi Modellemesi), uluslararası inşaat projelerinde bir dünya standardı haline gelmiş durumdadır. Türkiye’de de son birkaç yılda BIM sistemi kullanılmaya başlanmış olup giderek yaygınlaşmaktadır.

BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) Nedir?

BIM (Yapı Bilgi Modellemesi), akıllı bir üç boyutlu modelin oluşturulmasıyla başlayan bir süreçtir ve projenin yaşam döngüsü boyunca (planlama, tasarım, inşa etme, operasyon ve bakım) disiplinler arası koordinasyonuna ve projenin simülasyonuna olanak sağlamaktadır.

BIM (Yapı Bilgi Modellemesi)

Projelerin BIM sistemleri ile tasarlanması süreçlerin verimli işlemesini böylece maliyetlerin düşürülmesini, olası hata ve çakışmaların engellenmesiyle de zaman tasarrufunu beraberinde getirir.

ODE Yalıtım olarak sektöre hizmetimiz olan ODE BIM Kütüphanesi; içerisindeki ürün modellemeleri ile, tesisat tasarımında oluşturduğunuz boru ve kanallara kullanacağınız ürünü kolaylıkla seçip tasarıma otomatik olarak yalıtım eklemenizi sağlayan bir eklentidir. 

ODE BIM Kütüphanesi, Revit 2019 sürümü esas alınarak hazırlanmıştır. İçerisindeki akıllı objeler ihtiyacınız olan tüm teknik verileri kapsamaktadır. Başlangıç seviye kullanıcılar için bir kullanım kitapçığı da mevcut olup, kolaylıkla indirilebilmektedir. 

Çalışmanın tüm paydaşlarımıza fayda sağlayan bir kaynak olmasını diliyoruz.

Kullanım Kitapçığı

Kullanım Kitapçığı

İndir
BIM Dosyaları

BIM Dosyaları

İndir