Logo

ODE Yalıtım'ın MİLANO MCE Fuarındaki Standı Büyük İlgi Gördü

Yalıtım sektöründe faaliyetlerini Türkiye’den çıkan global bir marka olma vizyonuyla sürdüren ODE’nin Milano MCE 2018’de açtığı stant büyük ilgi topladı. ODE Yalıtım Uluslararası İş Geliştirme Yöneticisi Ozan Turan, “Fuarda ağırlıklı Avrupa ülkelerinden olmak üzere pek çok ülkeden potansiyel alıcıyla buluşma fırsatı yakaladık. İhracatta atılım yılı ilan ettiğimiz 2018’de iddiamız büyük. İhracatta atağa kalkacağımız bu yıl, yurtdışı fuar organizasyonlarına katılmaya büyük önem gösteriyoruz” dedi.

Türkiye’nin yalıtımda %100 yerli en büyük kuruluşu olan ODE, sektörün dünyadaki en önemli buluşma noktalarından biri olan Mostra Convegno Expocomfort Fuarı’na (MCE 2018) katıldı. 13-16 Mart tarihleri arasında Milano’da düzenlenen MCE 2018’de ODE, yurtdışından alıcılarla buluştu.

Daha konforlu bir yaşam için verimli, entegre ve çevre dostu ürün ve tasarımları buluşturan Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım ve Su Arıtma Fuarı MCE bu yıl, 54 ülkeden sektör uzmanı ve firmayı bir araya getirdi. Bu yıl 2.300'ün üzerinde katılımcı firmanın yer aldığı MCE fuarında olmaktan memnuniyet duyduklarını söyleyen ODE Yalıtım Uluslararası İş Geliştirme Yöneticisi Ozan Turan“Büyük ilgi gören standımızda yerli ve yabancı firmaları ağırladık. Starflex ve R-Flex ürünlerimizi sergilediğimiz fuarda, ağırlıklı Avrupa ülkelerinden olmak üzere farklı ülkelerden potansiyel alıcılarla buluşma fırsatı yakaladık. Ürünlerimizle ihracatta atılım yılı ilan ettiğimiz 2018’de iddiamız büyük” dedi.

ODE’den İhracat Atağı

Turan, ihracat hedeflerine paralel olarak 2017 ve 2018’de yurtdışı fuarlara odaklandıklarını belirterek şöyle konuştu: “Geçen yıl devreye aldığımız Eskişehir üretim üssümüzle, teknik yalıtım sektöründe Çin ve Almanya arasındaki coğrafyada en büyük üretici olduk. Ayrıca Çorlu cam yünü tesisimizdeki fırınımızı yeniledik ve cam yünü üretim kapasitemizde büyük bir artış yakaladık. Yaptığımız bu yatırımlar ile arttırdığımız bu kapasitemizi ihracatta değerlendirip, 1 milyon doların üzerinde ihracat yaptığımız ülke sayısını da hızla artıracağız. Özellikle Turquality kapsamında belirlediğimiz 11 hedef ülkede pazar payımızı arttırarak toplamda ihracatta %30’luk büyüme elde edeceğiz.”

Bilgi için: İnsula İletişim / Rukiye Tekdemir   /   0549 667 10 04   / rukiyetekdemir@insulailetisim.com

                  İnsula İletişim / Merve Duysak  /   0549 667 10 02   / merveduysak@insulailetisim.com