Logo

ODE Yalıtım'ın Yenilikçi Ürünlerine İki Ödül

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi ODE Yalıtım’ın Ar-Ge ve inovasyonu odağına alarak geliştirdiği yenilikçi ürünleri, bu yıl 18’incisi düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde iki ödül kazandı. ODE R-Flex 40 “Yılın Isı Yalıtımı Ürünü” olurken, Epikon Aflame ise “Yılın Su Yalıtım Ürünü” ödülüne layık görüldü.

 

Türkiye’de ve ihracat yaptığı altı kıtadaki 75’in üzerinde ülkede yalıtım sektörünün önde gelen şirketlerinden ODE Yalıtım, Yalıtım Dergisi tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde iki ödül kazandı. “Yılın Isı Yalıtımı Ürünü” ödülü ODE R-Flex 40’ın olurken, “Yılın Su Yalıtım Ürünü” ödülünü ise Epikon Aflame aldı.

 

Özgür Kaan Alioğlu: “Küresel yolculuğumuzdaki gücümüzü Ar-Ge ve inovasyondan alıyoruz”

 

Ödüller hakkında değerlendirmede bulunan ODE Yalıtım Genel Müdür Yardımcısı Özgür Kaan Alioğlu, “ODE Yalıtım’ın küresel yolculuğundaki en önemli gücünü Ar-Ge ve inovasyona verdiğimiz önem ile bu alandaki yatırımlarımız oluşturuyor. Bu bakış açısıyla Eskişehir fabrikamızda, güçlü mühendis kadromuzun dünya standartlarında test üniteleriyle çalışmalarını sürdürdüğü bir Ar-Ge birimimiz bulunuyor. Sektörün en prestijli organizasyonlarından Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde iki ödül kazanmamızı sağlayan ürünler de Ar-Ge birimimizdeki başarılı çalışmaların bir sonucu. Önümüzdeki dönemde de Ar-Ge ve dijitalleşmeye yönelik yatırımlarla yenilikçi ürünler geliştirmeye ve uluslararası arenada rekabet gücümüzü artırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Tesisattaki soğuk-ılık hatlar ve soğutma sistemlerinin yalıtımında en çok tercih edilen marka olan R-FLEX markasıyla elastomerik kauçuk köpüğü üreten ODE Yalıtım, geçen yıl kendisine Yılın Isı Yalıtımı Ürünü ödülünü getiren 40 mm kalınlıkta boru üretimi gerçekleştirmişti. Türkiye’de ilk kez -30 derece soğukta bükülme dayanımına sahip versiyonları da bünyesinde barındıran Epikon membran serisinde yer alan uzun ömürlü su yalıtım örtüsü Epikon Aflame ise yüzde 1.000 uzayan esnek formülü, tek kat uygulama özelliği ve yüksek mekanik dayanımlı özel keçe taşıyıcısıyla yapıları uzun yıllar boyunca suyun istenmeyen etkilerinden koruma özelliğine sahip.

 

ODE Yalıtım hakkında

1985 yılında taahhüt faaliyetleriyle ticaret hayatına başlayan ODE, 1988 yılında Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan birine yönelerek yalıtım sektöründe ilerleme kararı aldı. 1990 yılında ithalatçı, 1996 yılında ise üretici kimliğine kavuşan ODE; Yapı ve Teknik Yalıtım olmak üzere 2 ana kategoride üretim yapmaktadır. ODE bugün 5 modern üretim tesisinde, 4 binden fazla ürün çeşidi ve uzman personeliyle yalıtım sektörünün en büyük üreticileri arasında yer almaktadır. Global bir marka olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren ODE Yalıtım’ın ürünleri, 6 kıtada, 75’in üzerinde ülkede tercih edilmektedir.

 

Bilgi için: HUB İletişim / Rukiye Tekdemir   /   0549 667 10 04   / rukiyetekdemir@hubiletisim.com