İnsan Kaynakları

İK Stratejimiz ve Uygulamalarımız

İK Stratejimiz ve Uygulamalarımız İK Stratejimiz ve Uygulamalarımız
Kariyer

Biz ODE Yalıtım'da bizimle geleceğe hazırlanan, sürekli kendini geliştiren, yeniliklere açık, alanında uzman ya da uzmanlaşmak isteyen, çevre ve topluma karşı sorumluluk sahibi yeteneklerle, iyi ve vicdanlı insanlarla birlikte çalışıyoruz, böyle kişilerle çalışmak istiyoruz.

Şirketimizin hızla büyüyen yapısında işleri ve hedefleri kendisi belirleyecek, sorumluluk üstlenerek sonuçlandıracak inovatif ve girişimci ruhlu adaylar ODE’de, ODE’yle birlikte gelişirler.

Uygulamalarımız

Esnek Çalışma Olanakları

Uzaktan Çalışma:

ODE’de işimizin gereklilikleri ve departmanımızın iş dinamikleri doğrultusunda; hepimizin çalışma ritmi farklı. Bazı görevler iş gereği her zaman sahada olmak zorundayken ve bazılarında mesai sonrasına işler genişlemezken, bazı görevler ise zaman ve mekan bağımsız çalışmayı gerektiriyor. İşte bu farklı çalışma ritimlerini değerlendirerek ODE’de belirli günlerde ofisten, belirli günlerde ofis dışından çalışılabilmesi de mümkün.

Çalışma ritmimiz ve iş planlarımız doğrultusunda, yöneticimiz ile birlikte haftada 2 gün uzaktan çalışma günlerini belirleyebiliriz. Bazı görevlerde çalışma ritmi merkez ofise gelmeyi de gerektirmeyebilir. Bu görevler de İnsan ve Kültür Departmanı ve ilgili Departman Yöneticileri tarafından belirlenir.

Ofis Günlerinde Esnek giriş ve çıkış saatleri:

Ofiste çalışma günlerinde ulaşımın daha konforlu olması ve çalışma verimliliği açısından çalışma başlangıç ve bitiş saatlerini de esnetiyoruz. Sabahları 08:00-09:30 arasında mesaiye başlayıp, başlangıç saatimize göre 9 saat sonra 17:00 – 18:30 arasında çıkış yapabilirsiniz. Örneğin; 08:00 de mesaiye başladığımızda 17:00’de, 09:00 da başlıyorsak 18:00 de mesaimizi bitirebiliriz. Toplantıları planlayabilmek, birlikte çalışma fırsatlarını kullanabilmek için her çalışma arkadaşımızın 09:00-17:00 arasında birarada olmasını önemsiyoruz.

Kariyer Fırsatları:

ODE’de yeni sorumluluklar almak, yükselmek için beklemezsiniz. Yaş, kıdem gibi geleneksel faktörler değil, performansınız, isteğiniz, becerileriniz herşeyden önemlidir. Açık pozisyonları önce siz duyar, istediğiniz alana kendinizi aday gösterebilirsiniz. Ayrıca, yönetime katılmak için de yükselmeyi beklemezsiniz. Çapraz çalışan çevik takımlarda şirketimizin kararlarına ve sonuçlarına doğrudan katkıda bulunursunuz.

Sektörünün ihracat şampiyonu ODE’nin “global” bir oyuncu olmak vizyonuna bağlı olarak, iş günümüzün önemli bölümü ürün ve hizmetlerimizi ihracat büyümesine hazırlamakla, yurtdışı iş ortaklarımızla,  uluslararası fuarlarda geçer.  Yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarımızda becerileriniz, isteğiniz ve şirketimizin ihtiyaçlarına uygun olarak çalışma fırsatları bulursunuz.

Kişisel Gelişim ve Liderlik Gelişimi:

Gelecek Benim! Esnek ve erişilebilir online, ya da sınıf içi eğitimlerle tüm çalışanlarımızın profesyonel ve kişisel gelişimini destekliyoruz. Gelecekteki ODE liderlerini bugünden yetiştirmek amacıyla iş yaşamına yeni başlayan yüksek potansiyelli çalışanlarımızı 6 ay süren eğitim programına alıyoruz.

Liderlerimizi ve geleceğin yöneticilerini yetiştirmek için Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinde MBA ve Yönetici Geliştirme Programları gibi resmi lisanslı/sertifikalı eğitim fırsatları sunuyoruz.

Kurum İçi Girişimcilik:

ODE çalışanlarımız, fikirlerini kolaylıkla hayata dönüştürebilir. ODE ‘de yeni fikirler, verimliliği arttırmaya, rekabetçiliği korumaya, çalışma ortamını iyileştirmeye, gelişmeye yönelik öneriler teşvik edilir, dikkate alınır ve ödüllendirilir. ODE ‘de biz sorun yerine çözüm önerileri konuşur, sorumluluk alır ve çözümün bir parçası oluruz.